dgfdgf

Jak by šlo ještě jinak nazvat území od Jemenu po Kazachstán a od Turecka po Pákistán? Orient je i Dálnej východ že?

Mě napadá: Blízkej východ, Střední východ, Přední východ, Muslimský země a možná Arabský země.

Odpovědi
Kepler

Asi nejrozšířenější název je dnes Blízký východ, nebo taky starší výraz Orient (franc. východ) je tradiční označení východních zemí a kultur, jehož obsah se v dějinách měnil. V současné češtině znamená zpravidla Blízký východ a východní Středomoří, v širším slova smyslu i Střední a Dálný východ.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Orient

ivzez

Já bych asi použila Orient.

Slovo „orient“ pochází z latiny (oriens) a používalo se
k označení „zemí vycházejícího slunce“ (tedy Východu).

Francouzsky se východ (světová strana) řekne „est“.
Slovo orient francouzština (pokud vím) používá k označení
„zemí na východě“.