Zvědavý

Jak by se dalo definovat „čecháčkovství“, nebo „čecháčkovské pokrytectví“ ?

Díky.

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Závist, nepřijetí odpovědnosti za vlastní život, nadávání na ostatní „kteří za to můžou“.
Také užíváno v kontextu vyhýbání se a ohýbání pravidel a vysmívání se těm, kteří je dodržují. Neustálá negativita a řeči typu „to nepůjde“.

Další odpovědi
plebs

Podle mého odhadu velká část národa / trochu zbabělosti trochu cyklistiky nahoře ohnutí dole šlapou /, může za problémy Anglie Francie 1938, Německo 1939, Anglie a USA v roce 1945 při porcování Evropy, komunisti v roce 1948, PLR, BLR, NDR, MLR, SSSR v roce 1968 dále v roce 1989 za všechno mohou komunisti za 40 let propadu a nyní vysněného kapitalismu a nyní pětikolka v programu všechno musíme napravit co Babišova vláda zkazila.

elkon

Vychytralost a neustálé vyhledávání výhod na úkor ostatních.

paul1

Malost, servilita, vychytralost, donášení.

Pepa25

Jedním slovem: vyčůranost

Disraeli

Já bych to nedefinoval nijak, protože to nepoužívám ani to tak úplně nevnímám (i když jsem k národu českému docela skeptický – jeho nynějším mravům, charakteru, kultuře, politice a vývoji,… ale nemůžu to vztáhnout jen na Čechy).
V tomto článku, který si bere za vzor Václava Černého, by to mohlo být odpovídající: https://miko.blog­.idnes.cz/blog­.aspx?c=474749

Ametyst

Opak globalismu, kde se kdekdo „stará“ o to, co se děje na druhém konci světa, a kašle na vlastní spoluobčany. Ba nenávidí je a nevěří jim. Nechává svou zemi zaplavit ilegály. To radši budu čecháček, co se stará o místo, kde se narodil a žije.

mosoj

Ono něco takového ještě existuje. Pokud si pamatuji svatý Havel vykládal v roce 1989 něco o tom, jak se vše zlepší a soused přestane závidět sousedovi kozu...........
Kudy chodím či jezdím, tudy vidím tu obrovskou aroganci, agresi, sebestřednost a obrovskou závist. To opravdu za mých mladých let v takové míře nebylo.