Lilinka B

jak by mělo vypadat místo k založení tábořiště?

Dějepis- pravěk

Nejlepší odpověď
www

Dostupná voda, potrava, kryt ap.
Více viz učebnice dějepisu, pravěk. Nebo net, pravěká tábořiště. 😉

Další odpovědi
mosoj

Předně sehnat povolení od majitele pozemku, případně kulaté razítko. Jinak hrozí napadení tlupou .

Fíli

Záleží jaký tábor si představuješ. V každém případě potřebuješ přístup k pitné vodě, místo kde se můžeš schovat, pokud nemáš stan. Určitě je fajn mít kde a na čem si udělat jídlo, takže bude potřebovat les na dřevo a nějaký palouk na udělání ohniště. Když se jedná o tábor na delší dobu, potřebuješ povolení k táboření. Když přespáváš na jednu noc, povolení nepotřebuješ.
Dále se hodí mít tam mít možnost dojet autem, ideální je kus od civilizace (míň pocestných a menší riziko nějakých krádeží apod. a hlavně větší klid).
Doplňuji:
Ještě záleží na počtu a věku táborníků. Případně na jejich zkušenostech. Na tábor se obecně hodí místo rovné, ideálně zatravněné. Když člověk spí mezi kořenama stromů tak je dost rozlámaný :D