Avatar uživatele
arygnoc

jak by jste se zachovali ke příbuznému, který

způsobil dopravní nehodu pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky a zapříčínil škodu na zdraví a majetku za několik miliónů?

viz: http://www.no­vinky.cz/finan­ce/247568-opilci-za-volantem-nad-sebou-casto-podepisuji-ortel-dozivotnich-splatek.html
Doplňuji:
Alesh:

hluboce s vámi nesouhlasím (je to můj názor).
chlast za volant nepatří. A rodiče (a rodina vůbec) by to měla potomstvo naučit.
A vysvětlit, také proč se to nemá dělat.

takže: jedná se vlastně o slabé kafe – osobně bych ochlasty za volantem zavíral za pokus o vraždu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? anonym, Andělé, hanny 2, tom004, Alesh před 4576 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Andělé

V životě se může stát cokoli kokumoli,ale člověk,který porušil zákony,by si měl uvědomit,zvláš­t,pokud si sedne za volant po požití alkohol.nápojů,že je sám za své činy odpovědný. Přeci porušil pravidla,ohrožoval životy lidí i svůj.Za to nese plnou odpovědnost.Ten ortel si sám podepsal v momentě,kdy za volant usedl.Přijde mi to zcela jasné…
Kolik lidí by nezemřelo,kdyby tito lidé za volant neusedli.Mohlo by to být pro ně výstrahou,když se neumí chovat odpovědně…

Doplňuji:
Jé,já poslední dobou píšu samé překlepy,má tam samozřejmě být komukoli…

Upravil/a: Andělé

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Nehoda,kterou spáchal řidič pod vlivem jakékoliv návykové látky,a při které dojde ke zranění některého ze zúčastněných,bych klasifikoval jako pokus o vraždu.Pokud dojde k úmrtí,je to vražda,a proto by měli soudy použít horních hranic trestů,samozřejmě s náhradou škody.A není to „hledání hole.....“,jak píše Alesh,ale několikaletá zkušenost při provozování soukromé dopravní zdravotní služby.To,co vidíme v TV,nebo je v tisku,je jen slabý odvar toho co vidíte v reálu.Proto,pro mně, ALKOHOL = NULOVÁ TOLERANCE.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

viz:tom004

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Alesh

Možná se pletu, ale přijde mi, že to je tak trochu hledání „hole na psa, kterého chcete být“. Pokud dotyčný jedinec má uzavřené povinné ručení, řádně platí zdravotní pojištění, pak můj názor je, že by celé náklady na událost měly být hrazeny z výše uvedeného. Samozřejmě je velká prasárna jezdit autem pod vlivem, na druhou stranu je alkohol státem tolerovaná droga. Takže celé mi to přijde jen jako hledání záminky pojišťovnami, aby nemusely cvakat. Že by dotyčný měl dostat citelnou pokutu, to ano, ale doživotní placení (???), zruinování příbuzných (???), to už je i na mě trochu silná káva …
Doplňuji:
A máš dojem, že já ho snad schválil? Chce to pozorně číst a vnímat. 😉
Jestliže se někdo nějak proviní, pak zasluhuje trest. Proviní-li se málo, měl by dostat malý trest, proviní-li se hodně, pak velký. Zkrátka mělo by to odpovídat velikosti. Tohle mi jasně přijde přemrštěný. Jsou případy, kdy někdo někoho zabije (mnohem závažnější čin) a dostane „jen“ pár let „natvrdo“, jde do basy, kde má jídlo, teplo, TV atd. vše placeno z našich daní. A teď pro srovnání rozsekání auta a nějaké zranění někoho … To je v pořádku, že dotyčný má platit milióny? On to vlastně ani není trest (trest je pokuta, basa apod.), tohle je jen navléknutí na trest pojišťovnami jako, že dotyčného je potřeba potrestat, dokonce spousta lidí to odsouhlasí, ale přitom si vůbec neuvědomuje, o co vlastně ve skutečnosti jde.

Upravil/a: Alesh

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek