zjentek

Jak bezpečné je uvádění údajů z platební karty na internetu z důvodu možnosti plného využívání mobilních aplikací?

Appky často chtějí informace, nutné k převodu fin. prostředků z vašeho účtu, jinak pracovat prostě nebudou. Jedná se o tyto údale: číslo karty, datum expirace a CVC (CVV). Jinými slovy, pokud „někam do internetu“ neuvedete tyto údaje (mimochodem ZVLÁŠTĚ CITLIVÉ), jinou možnost, jak plně využívat určité konkrétní prospěšné mobilní aplikace, prostě nemáte. Buďto prozradíte, anebo nevyužíváte – je to prostý vzorec.
Pro příklad namátkou uvádím tyto dvě služby/aplikace:

  1. Zásilkovna – doručovatelské služby
  2. NexBike – sdílení jízdních kol

Děkuji.

Nejlepší odpověď
anonym

Snadné řešení, v mobilní aplikaci pracuj s denními a měsíčními limity. Pokud neplatíš tak často stačí po každé platbě nastavit měsíční limit na 0 a tím dokonale kartu zabezpečit až do příští platby před kterou limit dočasně zvýšíš.

Pokud máš bankovnictví intuitivní, které umožňuje limity nastavovat rychle třeba na jedno dvě kliknutí (bohužel ne každé takové je, mnohde je to dost otravná činnost), je to účinný způsob zabezpečení karty před běžnými i online zloději.

Další možnost je využívat virtuální kartu Revolut, která je trochu takový chameleon. Má tu specifickou vlastnost, že se veškeré její údaje změní po každé platbě, takže kartu zadáte, proběhne platba a po této platbě už z ní žádné další peníze strhnout nelze, jednou a dost. V aplikaci revolut pak najdete nové údaje platební karty, připravené opět jen na jednu platbu. To se hodí spíše při obchodování se zahraničními obchody.

Další odpovědi
Hlada

Pro tyto účely jsem si založil zvláštní účet, na kterém mám jen velmi málo a platby přes internet zakázané. Platbu kartou dovolím v mobilním bankovnictví jen před konkrétní platbou a po ní hned znovu zakážu.

mosoj

Mám to stejné jako Hlada.

Dochy

Je to tak bezpečné, jak bezpečné je prostředí telefonu a Tebou zmiňované aplikace. Hodně je to o důvěře. Buď té aplikaci věříš a údaje ji poskytneš, nebo ne…

Možnosti zabezpečení Ti tu radili již kolegové…