Kryšpín

Jak amatérsky odsávat prach z cihel při řezání kotoučovou pilou?

Výměna oken si přeje provést paní domácí byl jsem se podívat velká firma velká reklama i mnoho zakázek.
Malá místnost dvě okna firma doporučila zakrýt vše malířskou folíí, borec nastoupil s kotoučovou pilou nasadil covid hadr a začal řezat všechen prach do místnosti. Po skončení jeho díla prach na stěnách, stropu i pod folií / jak u práška ve mlýně před sto lety /. Na dotaz použít pilu s vodním chlazením neb odsáváním koukal borec jak vyoraná myš.
Zkoušel jsem odvolat další tři firmy a vše provádí stejným způsobem.

Odpovědi
zjentek

Vysavač to nestihne čili nařídit suť ručně stručně odsekat tedy uchopit ruční majzlíky bo náš zákazník náš pán navíc elektřina taky něco stojí.

aliendrone

Přirozeně že to jde i „amatérsky“, ale firma by to měla mít na PROFI úrovni (a věř mi, JE TO ROZDÍL, když se to používá). I tak ale trochu prachu nadělají, „úplná bezprašnost“ je kec podobný „Calgonit do myčky si poradí i s připečenou pánví“ – prostě reklama. Každý dnešní profi vercajk (brusný, řezný atd.) má nástavec/ce k připojení odsávání. Vyžaduje to přirozeně PRŮMYSLOVÝ vysavač (má mnohem vyšší výkon, nevztahuje se na ně dementní omezení ZLOunie). Je to obvykle takový cca metr vysoký válec s cca 60 cm průměrem na kolečkách s hadicí podobnou jako u domácího vysavače. jen delší.

Co se týká nabídek, tak dnes KAŽDÁ jen trochu lepší firma machruje v reklamě, jak pracuje „bezprašně“. Je to jeden z pilířů její reklamní masírky a vlastně u profíků již standard. Ale…
Také si za to „něco řeknou“, nesmíš být hamoun, musíš prostě pustit chlup. To víš, jen ten vysavač stojí kolem padesátky (klidně i kilo), filtry atd,. také nejsou zadáčo (tisícovky) a firma na tom musí něco vydělat. To snad chápeš. No a „matlové“ (bez ohledu na počet zakázek), kteří tohle nemají zase konkurují cenou. Ty si prozměnu vesele a vydatně pouklízíš. 😉 😁

Jinak jsem viděl na YT amatérskáí videa, kde si dělají pomocí PET lahví, plast. květináčů, instalatérské pásky a tavicí pistole všlijaké nástavce k domácímu vysavači. Ale to je jen taková „také to nějak jinak jde“. 😁

elkon

S tím se musí počítat, Za tu tepelnou pohodu trochu práce s uklízením stojí. Když se nábytek dobře zakryje, tak to není tak hrozné. Měnili jsme okna v celém domku (12 oken) a také jsme to přežili. Něco se sekalo, něco řezalo.
Jo a nepíšeme odvolat, ale obvolat.