M-Rock

Jak akusticky izolovat pokojíček (mojí zkušebnu)?

POtřeboval byhc poradit s zvukovou izolací místnosti. Hraju na el. kytaru a matka nadává že dělám kravál. je to jen obyčejný pokoj ve kterém přebývám a zkouším. Dveře sou z jedné strany oblepeny politanem který je kryrý koženkou, ale zřejmě to nepostačuje. Nevim kudy zvuk utíká, možná pod dvěřmi, je tam menší mezera. Nejsem žádný kutil abych to vymyslel vlastní hlavou. Můžete mi nějak laicky poradit? Díky
Doplňuji:
Kdybych to chtěl řešit sluchátky…tak to sem vůbec nepíšu :) já potřebuju ten „kravál“ slyšet spolu s hudbou pěkně nahlas…nápad s krabičkami od vajíček není vůbec špatný :) s těmi sádrokartony už by ot bylo horší…nemám tu zas takové místo

Nejlepší odpověď
kenyrts

Řešením problémů se vzduchovou neprůzvučností je nejčastěji vložení zvukově izolační překážky do cesty šířícím se zvukům. Bariéry přitom musí mít schopnost pohlcovat co nejvíce hluku. Nejčastěji se plošně izolují stěny, k tomuto účelu se používají polystyrenové desky s vhodnými akusticko-izolačními vlastnostmi, které se snadno aplikují. Nevýhodou tohoto materiálu ale je, že se snadno poškodí a časem utrpí jeho estetický vzhled. Vhodnější jsou proto sádrokartonoé desky v kombinaci s vrstvou minerální vlny. Sádrokarton vyhoví lépe nárokům na elegantní design interiéru a vykazuje také vysokou mechanickou odolnost. Předsazená stěna se upevňuje do hliníkových profilů do podlahy, stěn a stropů, profily přitom musí být k podkladu připevňovány tak, aby se vibrace ze segmentů, které jsou jimi drženy, nepřenášely do stěn, podlahy a stropů.

Další odpovědi
Sw.Vaklaf

nám také obstojně pomohli papírové krabičky od vajíček už kvůli nákladům.

anonym

Kdysi,za krále Klacka, jsme měli zkušebnu obloženou platama na vajíčka a fungovalo to celkem slušně. A to díky materiálu a povrchu (zvuk se díky profilu neodráží tolik).Bylo to téměř zdarma, jen ta práce. A- nenapadlo tě dát si tu kytaru přes sluchátka??!