pedol

Jak a z čeho namíchat netoxickou, čirou kapalinu o hustotě 1,46 kg/l ?

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak glycerin má hustotu 1,26g/cm3, takže z něho těžko vyrobíš glycerin o hustotě 1,46g/cm3!!!!
Nicméně vodný roztok sacharózy (řepného cukru) o takovéto hustotě vyrobíš.

Další odpovědi
jáára

Glycerin + voda.

Kelt

Zkus nějaký roztok, který bude mít větší hustotu a ten pak zřeď. Myslím tím vodný roztok. Možností je mnoho. Zkus nějakou koncentrovanou kyselinu, třeba sírovou a tu řeď. V tabulkách najdeš odpovídající hustoty. Ale protože asi nejsi chemik, tak zkus roztok cukru. Cukr je ve vodě dobře rozpustný a existují přístroje na měření hustoty

Arne1

Kelt: Kyselina sírová není toxická ? Tak dobrou chuť.

Dochy

A víš že možná ani moc ne? „Jen“ žíravá 😉