klarkao

jak a proč se tvoří lysiny?

jak a proč se tvoří lysiny?a proč mužům nikdy nezarostou?

Odpovědi
Michal

Jedná z možností je dědičnost.Nebo se může jednat o chorobu vlasových kořínků.
Nošení nevhodné pokrývky hlavy a následná špatná péče o tato místa na hlavě.

MARTI-V

Jestli máte na mysli pleš,je to čistě jen genetika. A ano,pokud nosí každodenně čepici,potí se mu hlava..,tak to taky může přispět,ale spíš k lámání již narostlých vlasů,kořínky to nepoškodí..hlavní příčina to rozhodně neni.Jako například u kojenců je to naprosto běžné,že mají zvadu na hlavičce lysinku,protože leží hlavou položenou a jen se otáčejí,tedy „šoupají“ vlasy.Neznamená to ale,že by jim vlasy vypadaly,jen se zlámaly,kořínek je zdravý a vlasy rostou dál.