mikik

Jak a kdy zastřihnout broskev?

Před dvěma dny jsem zakoupil stomek broskve.Dnes jsem ji zasadil.Stromek byl nezastřižen.Jak a kdy se stromek zastřihuje?Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Peckoviny nejlépe po sklizni. Zastřihuje se podle toho jak chci tvarovat korunu, odstraní se uschlé a nemocné části.

Další odpovědi
Conchus

Zastřihni jen pár cm vrchní větvičky a už na to letos raději nesahej. Když jsi sázel, prolil jsi pořádně tu díru, do které jsi stromek strčil? Jinak ti uschne!!! A nezapomeň dát ke kmínku úvazek, aby ti ji vítr nezlomil.