zjentek

Jak a kdy přesně se v Česku stala normou vláda průměrných neosobností?

Bylo snad příčinou teprve až cinkání klíčkem a za něj příchod hebkého sametu či naopak někdy dříve či zcela obráceně ještě později někdy k současnosti kdesi okolo fialových voleb či jak a kdy a kde.. 🤷‍♂️

Odpovědi
Disraeli

Od počátku ČSFR/ČR (zažils od devadesátek nějakou nadprůměrnou a schopnou Vládu?). Správnější by ovšem bylo od počátku ČSR – byť v počátku první republiky nebyli ÚPLNÍ idioti – ve smyslu neschopní. Ale pak to šlo stejně brzy z kopce (ještě před „Mnichovem“). Včetně zhoršující se ekonomiky, mravů, neschopnosti, zvyšování se korupce apod. Netrvalo to dlouho.
Si polož otázku, který premiér/vláda nebo prezident byli opravdu schopní od vzniku Č(S)R?

Nanejvýš průměrné Vlády jsou standard. Vinit se dá v první řadě systém (hlavně politický, ale rozhodně nejen ten).
Česko v tom však není samo.