leguan

Jak a čím si mohu doma vyčistit zlato.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Dcera mi vše čistí zubní pastou a kartáčkem a dobře opláchne a vyleští a mám vše jako nové, krásné.

Další odpovědi
Drap

Tak jako ultrazvukem ve zlatnictví to nejde, ale dobře funguje zubní pasta, popřípadě popel z tabáku.Další věci lze zakoupit v drogeriích. Tam se ale jedná o chemické sloučeniny.

anonym

•Zlaté prsteny (šperky) dejte do plecháčku s vodou, kápněte do něj trochu jaru a přidejte lžičku jedlé sody. Nechejte projít varem.
•Vyčistěte zlaté šperky popelem od cigaret tak, že si naberete na hadřík popel a vyleštíte. Stejně funguje také prášek do pečiva.
•Zlaté šperky nádherně vyčistíte, když na dno malého kastrůlku vložíte alobal, na to šperky a zasypete jedlou sodou. Nechejte vše povařit.
•Někdo radí ponořit zlaté šperky na noc do piva. Ráno pak stačí šperky očistit.

Zdroj: internet

baghira

Existuje čistící vata Auron.
Nebo povařit s práškem do pečiva a kouskem alobalu – to je sice recept na stříbro, ale manželka to dělá i se zlatem.

iwrana

Navlhčený popel z cigaret dát na vatičku a tím čistit,Pak omýt čistou vodou.