bleskosvodos

Jak a čím mužu vytopit byt na 50 stupnu celsia v panelovém domě?

Doplňuji:
Neptám se pro srandu ani proto,že chci zničit byt. A mám tady dost problém,který se tou teplotou vyřeší! A taky je to pro člověka trvale upoutaného na lužko,tak vás prosím o normální odpovědi.

Odpovědi
Beer4Real

Nech pár minut syčet plyn ze sporáku a pak šrkni sirkou ;)
Doplňuji:
Teď v noci tu jsou jenom vymaštěnci jako já,
počky do rána, to dojdou ti chytřejší a odpoví ti seriózně ;)

NikkiHeat

No to spíš vypadá, že chceš v bytečku něco pěstovat.....o­tázkou je co? Že by marušku?

Lamalam

Proč se ptáš dvakrát na to samé? Viz http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nutne-musim-zahrat-byt-na-cca-50-60-stupnu-celsia-jak

novaky

do paneláku vede jen elektrika a plyn, takže sporákem. V tvém případě plýtvákem

honza19hk

bežný horkovodním topením těžko,voda v topení má sice 95°c ale na tu teplotu to nevytopíš, bez problémů by jsi to vytopil slévárenským koksem ale těžko dáš do paneláku kotel ,když nemáš komín. Pak jedině nějaký elektřický zářič, ale při výkonu co by musel mát se nedoplatíš za elektriku.A nejspíš by to ani neuthali jističe. Musel bys mít aspoň 20 000 Watů abys to pořádně vytopil.
Jen bacha protože při téhle teplotě by mohly jít domácí spotřebiče doháje a hlavně ty závislé na chazení-tzn počítač,ledni­ce atd..

jen nechápu smysl tohoto nápadu.K čemu takovou teplotu.A co se týče toho člověka na lůžku to bude chudák při takový teplotě.

Kelt

To chceš vytopit celý byt na danou teplotu. Kdybys byl upoutaný na lůžko, doporučil bych ohřívané deky, elektrické dečky, prostě izolovat, případně kolem postele udělat nějaký oheň – doufám, že nechceš zničit sebe ani okolí. Pokud potřebuješ teplotu na zničení třeba baktérií v daném prostoru, existují tavné pistole. V malém prostoru se dá udržet teplota. Záleží jak dlouho chceš, aby ta teplota v daném prostoru byla, jak velká a tak dále. Taky nezapomeň, že teplo bude přestuovat přes stěny k sousedům a ven. Asi nejlepší bude sehnat si velké nádrže s vodou a tu udržovat na určité teplotě, aby s okolím byla výsledná teplota taková, jako potřebuješ. Voda má velkou kapacitu, takže podle velikosti bytu se to dá spočítat. V bytě bude větší vlhkost, pokud vadí, je třeba hledat jiné řešení. Můžeš použít i jiné médium než je voda, ale to je třeba zjistit pozitiva a negativa.

cukrar

bleskosvode,
musíte dodat tepelnou ztrátu bytu, pak lze stanovit čím a za jak dlouho vytopíte prostor na 50°C.