Avatar uživatele
Registrovaný

ja jsem mu o tom nerekla.on podal trestne oznameni na policii.uz o tom samozrejme vi.tak jse ptam co s tim?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Mělo by to jít normálně zastavit, po podání vysvětlení do protokolu.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Přečtěte si diskuzi u své předešlé otázky.
Když o tom ví,tak proč vás - tedy neznámého pachatele - udával?
Takže ten PIN jste z něj nevytloukla násilím,myslím si.


Avatar uživatele
Zlatý

...doplňuji správný odhad Bumbese, že trestní stíhání lze v tomto případě zastavit, neboť zmiňované ´půjčení´ peněz bez vědomí majitele (které by bylo kvalifikováno nejspíš jako trestný čin krádeže) je uvedeno v ustanovení § 163 trestního řádu, které uvádí výčet trestných činů, kde lze vést trestní stíhání pouze se souhlasem poškozeného...

Obecně však v českém trestním řízení platí tzv. zásada oficiality, podle níž postupují orgány činné v trestním řízení z úřední POVINNOSTI.

Státní zástupce je pak povinen stíhat VŠECHNY trestné činy o nichž se dozvěděl s výjimky uvedenou ve výše uvedeném ustanovení § 163 trestního řádu.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/trestni_rad/ cast2h10.aspx


Avatar uživatele
Zlatý

To jsi vybírala na přepážce nebo přes bankomat?
Pokud jsi měla dispoziční právo nebo kartu, .... také nevíme, jaké máte mezi sebou vztahy, to vše hraje roli.
Napsala jsi toho moooc málo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.