Bronio

Informace k podání vysvětlení k předmětné platbě

Dobrý den,
Prosím o radu, byl mi zaslán email policií,abych podala vysvětlení k předmětné platbě z mého účtu,kdy jsem před pár lety zaslala poplatek za materiály pro práci z domu(tvorba miniknížeček),sa­mozřejmě to byl podvod.....nyní to vyšetřují a asi shromažďují důkazy od poškozených.Ve zprávě nebylo ani Datum ani čas výslechu,mám se obratem ozvat sama.Mohu to ignorovat?nechci podávat žádné vysvětlení. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Pokud vám došla Výzva Policie ČR k podání vysvětlení podle § 158 odst. 7 trestního řádu DOPORUČUJI si přečíst poučení v ní uvedené. Například je možné, že tam bude něco ve smyslu „Je Vaší zákonnou povinností dostavit se na výzvu k podání vysvětlení (§ 158 odst. 7 trestního řádu).“
Samozřejmě podle § 158 odst. 8 trestního řádu vysvětlení můžete odepřít, pokud byste jím způsobila nebezpečí trestního stíhání sobě nebo osobám blízkým.

Další odpovědi
Hlada

Rozhodně neignorovat! Obratem zavolat a odpovědět. Nechci podávat vysvětlení není žádný důvod.

cappuccino

Samozrejme bys mela s policii spolupracovat, vzdyt oni chteji potrestat podvodnika!
A je tu i moznost, ze sve penize dostanes zpatky!

Drap

Pokud to policie požaduje, nebylo by moudré vysvětlení nepodávat. V takovém případě tě mohou vyhledat a předvést. Pokud neni uveden ani datum ani čas, informuj se třeba i telefonicky na nejbližším oddělení Policie ČR

elkon

Na to že může být problém jsi měla myslet než jsi podvod udělala. Teď už je pozdě. Pokud se nedostavíš, může tě policie předvést a bude to horší. Podvody se vždy provalí. A následky jdou za tebou.

Bronio

Je,vím,źe bych měla spolupracovat,když chtějí potrestat podvodníka…děsí mě to.

Bronio

Já jsem samozřejmě žádný podvod neudělala,to byly nabídky práce z domova za poplatek.já jsem ta poškozená.....

Pepa25

Bronio: tím spíš nechápu, proč se podání vysvětlení bráníte. Ano, když jsem byl poprvé na Polii, tak sjem měl spíšené pocity, ale nebojte, nekoušou (a už vůbec ne svědky, ty potřebují). Prostě zavolejte na to číslo 974 … a domluvte si termín. Máte nárok na uvolnění případně svědečné, pokud máte práci tak, že vám to koliduje. Počítejte aspoň s hodinou času, ale zrovna na hospodářské kriminálce jsou podle mých zkušeností nejrychlejší, ti toho mají fakt moc.

Bronio

Nj,asi,že si připadám jak zločinec,co musí na policii…musím to překonat.a co by se stalo,kdybych tam tedy nešla?