SabčaElis

Jak říci učiteli v hudebce, že chci hrát na pozoun a že bych chtěla jít příští rok na konzervatoř?

Hraju v ZUŠ na zobcovou flétnu a tři roky hraju na tenorhorn. Chtěla bych panu učiteli po prázdninách říct, že chci hrát i na pozoun a že bych chtěla jít příští rok na konzervatoř. Pan učitel je super, jen nevím, jak se ho zeptat… Poradte, jak mu to mám oznámit a zeptat se ho? :)

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud tan samý pan učitel učí i hru na pozoun, bylo by dobré, domluvit se s ním v momentě, kdy budete potvrzovat Vaši účast na lekcích v příštím školním roce. To se obvykle dějen koncem srpna nebo začátkem září.
Jednoduše se k němu přihlašte tak, jako jste se k témuž učiteli hlásila na flétnu a ne tenohorn. Bude dobré mu říci, že máte zájem hlásit se na konzervatoř, aby věděl, jak intenzivně Vás má během školního roku připravovat.

Další odpovědi
xxx3

příští rok na konzervatoř s pozounem, když jsi na něj ještě nehrála? To je hodně optimistická představa. Jedinou výhodou by snad mohlo být to, že pozounistů je celkem málo, takže šance na přijetí vyšší než třeba u klavíru. A jak to říct učiteli? Asi bych takový rozhovor začal otázkou, zda si myslí, že to je vůbec možné. V každém případě bys teď měla OPRAVDU HODNĚ cvičit.

marci1

Úplně normálně v klidu se ho na to zeptej, řekni mu, co by sis nejlépe pro sebe přála a jistě ti poradí. Neboj se prosadit svůj názor, každý má právo dělat to, co ho baví a co mu přináší pocit uspokojení. 🙂

Lamalam

Netuším, co je na pozounu tak háklivého. Prostě mu to řekni a hotovo.

SabčaElis

Dobré je, že hru na pozoun, tak přijímací zkoušky na konzervatoř se na tento obor můžou složit i na baskřídlovku(te­norhorn), na kterou už hraju.. Zkrátka se bojím jeho reakce :D Protože z naší ZUŠ šli na konzervatoř jen 3 žáci, a ani jeden nerál na žesť, tudíž z jeho třídy ještě nikdo nešel. Je možnost, že bude nadšený, nebo na mě bude koukat s pohledem ,, Spadla si na hlavu".. :( Na pozoun to bude lehké se naučit, protože už mám základy na baskřídlovce.. V září se vždy domlouvá jen den a hodina hodiny, a to už bych mu to měla říct.. Takže jak nějak „nenápadně :D“ nebo spíš přijatelně se ho zeptat že bych chtěla tento rok jít na přijímačky na obor pozoun? :) Díky za odpovědi.

xxx3

že bude pozoun „jednoduchý“ i přes zkušenost s baskřídlovkou, tak s tím bych nesouhlasil. Používání snižce rozhodně není něco, co by se dalo zvládnout levou zadní. Já bych to rovnou natrvdo řekl, že o tom přemýšlíš, důležité je pro tebe pouze to, aby ses dozvěděla, jestli je to reálné a co je pro to nutné udělat.