Hrozí někomu velká voda?

Šumava: stále prší, stále prší!
…a bude!
Těším se na léto, prý je to nejhezčí den v roce!

Doplňuji:
Mám dost přátel v Českém Krumlově, Větřní a Rožumberku a tam je už kolem
Vltavy zle.
A běží tam jedna špatná zpráva, že se bude odpouštět Lipno a to prý bude ještě horší!

Nejlepší odpověď
kapka

Tak my jsme si užili svoje před třema rokama v srpnu, teď je to jen 2. povodňový stav, takže zatím dobrý a mělo by to snad už být dobrý.

Další odpovědi
marci1

Tady taky prší. Myslím, že v celé ČR. Chudáci lidi. A na léto se netěšte, prý už bylo ! 🙂

mosoj

Mně osobně ne. Před chvilkou jsem se vrátil z prohlídky Plzně kde tečou čtyři řeky. Jsou sice plné, ale ještě mají trochu rezervy !. Podle toho jak ale dnes v Plzni pršelo, ta rezerva vezme do zítřka za své. Hůře jsou na tom zatím menší toky potoky a říčky.
Doplňuji:
Jinak mně běhá husák po zádech, protože to odnáší stále stejní lidé což je dáno polohou jejich bydliště.

briketka10

mám přátele v Praze a na Jižní Moravě všechny
příbuzný tam to bylo jednou dost ostrý, když se
vylila Morava a na Pálavě už se nedalo jezdit okolo
rybníků ty byly vylité ze silnic směrem na Mikulov
tak jsem zvědavá, jak to tam bude vypadat ale je to
na kopečku nikdy nedošlo k ohrožení na životě..
já sama bydlím u Labe, ale nehrozí mi nic..

je mi všech líto jako vždy – zima, bahno, stres a přijdou
o vše a ještě to nekončí

M.

Nám vůbec ne. Sice se nám za hmuny už blíží déšť, ale povodně zde nikdy nebyly a nebudou (zlatý kopec a vesnice bez řeky). :)

anonym

Novinky.cz Trvající deště zvýšily oproti sobotě hladiny řek v Karlovarském kraji. Třetí povodňový stupeň zatím ale není hlášený. Těsně pod ním je řeka Svatava v Kraslicích.Če­káme,snad nic horšího nebude.

annas

Zažila jsem povodeň v r. 1997 – metr vody v domě, (i když do něj vede 7 schodů), poté tornádo, které zničilo část města, v r. 2002 „jen“ zatopený sklep.

Když čtu o povodních a vidím záběry, je mně z toho úzko a uvědomuji si tu hrůzu a se všemi cítím …

Za vysušení přízemí činily výdaje na elektřinu Kč 50.000, plus další náklady za zničený nábytek, kotel atd. Pojišťovna zrušila pojištění proti záplavám a povodním, ale pojistila dům proti pádu letadla…

Andělé

Bydlím nedaleko od Kapky a té katastrofy před třemi roky vždy,když se zvedne hladina řeky Smědá,se všichni bojí.
Koryta jsou skoro po celé řece prohloubená,ale stále se práce po povodních dodělávají! A bohužel řeka pořád stoupá. Když jsem dnes u ní stála,vyhrkly mi slzy do očí,mamka bydlí přímo na nábřeží. Před třemi lety měla celý dům vytopený…a nemůžu se ani podívat na všechny ty chudáci,co prožívají hrůzu,kterou jsme prožívali my. Smutné,ani nemám už slov…:-(

led

Chvalabohu, alebo lepšie chvála rozumu, od poslednej Veľkej vody 2002, sa urobila náprava a zdvihli sa hrádze s dodatočnou možnosťou nadstavenia a pomocou dlho prázdnych kanálov sa Dunaj rozleje mimo Bratislavy a vytvorí „Oblasť tisícich ostrovov“, takže tento rok pri perspektíve ešte Väčšej Veľkej vody budú škody minimálne. Len prechádzkam po nábreží musíme dať Veľkú prestávku. Ešteže politici aspoň v tomto smere, bez ohľadu na stranícke záujmy. dostali rozum a spojili sa proti spoločnému nepriateľovi Veľkej vode.

tuan4

Léto ti trvá jeden den?
No to si na tom hodně špatně!

Andělé

Bydlím nedaleko od Kapky a té katastrofy před třemi roky vždy,když se zvedne hladina řeky Smědá,se všichni bojí.
Koryta jsou skoro po celé řece prohloubená,ale stále se práce po povodních dodělávají! A bohužel řeka pořád stoupá. Když jsem dnes u ní stála,vyhrkly mi slzy do očí,mamka bydlí přímo na nábřeží. Před třemi lety měla celý dům vytopený…a nemůžu se ani podívat na všechny ty chudáci,co prožívají hrůzu,kterou jsme prožívali my. Smutné,ani nemám už slov…:-(

Andělé

…jéžiši,kam jsem to všude vložila…:-(

briketka10

četla jsem teď Novinky.cz a s povodní nemáme
problémy jen my, ale i sousední státy jsou tam
i videa..
jen mě mrzí, že byla zasažena naše ZOO:(