Avatar uživatele
Marta077

Hrozí infekce či tetanus?

Chci se jen zeptat, v praci jsem si vrazila sesivacku do prstu neco jako velikost hrebiku, mensi hluboka rana, umyla vodou a mydlem, zabalila jsem si to ubrouskem papirovym a pak dezinfekci a mam naplast. Udajne na tetanus nejsem ockovana, nehrozi neco?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1606 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

Na tetanus jsou standardně očkováni všichni. Pokud nejseš, musela ses aktivně bránit. Lze se nechat očkovat či přeočkovat (přeočkování se aktuálně dělá po 10–15 letech a pak pokud Tě ošetřuje lékař po úrazu a nemá jistotu…)¨

Tetanus je ale nějaká půdní či střevní bakterie – drží se hlavně v koňském (ev. dlaších zvířat) zažívacím traktu a pak přežívá v trusu a v hlíně. Nákaza ze zešívačky mi nepřipadá moc pravděpodobná. Jiná infekce možná je, vhodné by bylo ráno vydesinfikovat během prvního ošetření. Ale dál bych se tím nezabýval pokud se nějaké potíže opravdu neobjeví. Kancalářské prostředí není zrovna extrémně rizikové na podobné infekce.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Ránu je vhodné ošetřit 3% peroxidem vodíku, který je přírodním antiseptikem a ránu dezinfikuje. Pokud nejsi očkovaná proti tetanu, co nejdříve se nech naočkovat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Co znám praktické lékaře, tak dávají nálepku na kartu pojišťovny o provedeném očkování proti tetanu. Nevím, zda je to nějaká povinnost, v každém případě je to užitečné.
Pokud ji tam nemáš, jdi se okamžitě (!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!) zeptat svého lékaře a případně to nech dát do pořádku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dochy

marci: myslím, že kysličník už se nějaký čas nedoporučuje, protože naleptává poškozenou tkáň a ta se pak hůře hojí.

před 1606 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek