annas

Hraje někdo z vás na akordeon nebo heligonku?

Na Slovensku je heligonka oblíbeným nástrojem, hrají nejen dospělí, ale mají hodně následníků mezi dětmi. U nás není o hru na akordeon tak velký zájem jako ještě před 10 lety. Hra na heligonku se ve školách neučí. Některé dřevěné heligonky jsou jedinečnými kusy.

Líbí se vám hra na tyto nástroje?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Annas, v naší rodině se na tento nástroj hraje, ale pouze generace mých rodičů a prarodičů. Moje generace už jen poslouchá, nikdo nejde v jejich šlépějích… a je to docela škoda.

Tento styl hudby není moje krevní skupina, ale na rodinných setkáních si harmonikáře ráda poslechnu, bohužel se moc nechytám, znám už jen melodie, s textem pokulhávám.

Ale každopádně obdivuji každého, kdo hru na tento nástroj ovládá!