MadAnnie

Hospitalizace v nemocnici a nezaplacené zdravotní pojištění

Moje maminka se dostala do nějakých problémů a nemá 3 měsíce zaplaceno zdravotní pojištění. Dnes byla hospitalizována v nemocnici. Je možné, aby zdravotní pojišťovna odmítla tuto hospitalizaci zaplatit?
Můžu na zdravotní pojišťovně doplatit pojištění já, dcera?
Děkuji za odpovědi!

Nejlepší odpověď
Drap

Možné to zřejmě je. Pojišťovna jistě bude chtít uhradit dlužnou částku, a myslím, že jí bude uplně jedno, kdo ji zaplatí

Další odpovědi
anonym

Tak pojišťovna zřejmě postupovat nebude. Pokud je u ní maminka registrována, tak pojišťovna se bude domáhat úhrady nedoplatku a úroků za pozdní úhradu. Pochybuji, že by pojišťovna úhradu za léčbu v nemocnici neprovedla. Spíše bude tuto úhradu podmiňovat zaplacení nedoplatku.
Každopádně mamince pomůžete, protože nezaplacením její dluh stále narůstá. Bude pro ni snadnější, když uhradí částku, kterou dnes dluží pojišťovně Vám a nebude se muset obávat nějakých sankcí ze strany ZP.