Hormonální antikoncepce jediným lékem na endometriozu?

Můj lékař je přesvědčen, že po operaci laparoskopií pro odstranění srůstů po apendixu a nejzávažnějších ložisek endometriózy je stálé pravidelné pobírání pilulek hormonální antikoncepce. Vím, že i pilulky s nejslabší silou hormonální antikoncepce (např. Harmonet) mi nedělají zvlášť dobře. Existuje prosím nějaké homeopaticum nebo jiný způsob léčby endometriozy?

Odpovědi
LuciJe

Většina alternativních léčebných technik zahrnuje i možnosti léčby endometriózy. Často bývá doporučována akupunktura nebo Vámi zmiňovaná homeopatie. Pro léčbu homeopatiky doporučuji navštívit přímo klasického homeopata – u této metody se k nemoci nepřistupuje tak, že na nemoc A se vždy používá lék B, ale lék se „šije na míru“ každému pacientovi a všem jeho zdravotním problémům. Tři různé pacintky tak mohou na endometriózu dostat tři různé léky, které ale zaberou jen dané osobě a kdyby se promíchaly, zabírat nebudou nebo ne tak účinně.

Oblíbenou metodou je například i aromaterapie, postižená místa a obvykle celá oblast břicha se maží pravidelně olejem, do kterého jsou vmíchány některé z následujících esenciálních olejů: růže, heřmánek, levandule, jasmín, neroli.