RFCAFUS

Je zebra černá s bílými pruhy, nebo bílá s černými pruhy?

Nejlepší odpověď
Palpatine

Zebra je černé zvíře s bílými pruhy.

Zebry mají, stejně jako řada dalších živočichů, ve svrchní vrstvě kůže roztroušeny kožní buňky melanocyty, které produkují černý pigment melanin.

Zmíněný proces se však u nich odehrává nerovnoměrně, což má za následek vznik bílých míst (pruhů) a celkově nepravidelnou černo-bílou kresbu.

Zdroj: https://www.sto­plusjednicka.cz/cer­na-s-bilymi-nebo-bila-s-cernymi-jakou-barvu-ma-zebra

Další odpovědi
Hungalabunga

Zvířátko je bílé s černými pruhy.

aliendrone

Zebra je tmavě až světle ŠEDÁ s bílými pruhy, jsem si jistý! Nedávno jsem koukal na roboše, kterak to patlají na asfalt, takže je to JASNÉ! ;) :D :D

Kepler

Opticky to vypadá jako že má černé pruhy na bílém podkladu, i když Palpatine má nejspíš pravdu. Rozhodně mi přijde přemalovat bílou kozu na zebru nebo plavou kočičku na tygra jako snažší.