čukotka

Hledám rodnou obec mé babičky

Vážení prosím o pomoc, v rodném listě svého otce který už nežije, je název rodné obce mé babičky a to Vějí ok.Něm.Brod tedy Havlíčkův Brod. Nemohu tuto obec najít, pomůžete mi?

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Předpokládám, že rodný list je vypsán rukopisně. Pak by při nepozorném pohledu mohlo dojít k mylné interpretaci, jak se pravděpodobně stalo. Při bližším zkoumání lze dojít k závěru, že se nejedná o Vějí, jak uvádíš, nýbrž o Věž. Obec tohoto názvu je skutečně v předpokládané lokalitě, nachází se přibližně na polovině cesty mezi Havlíčkovým Brodem a Humpolcem na silnici č.34.