Pokročilý

Hledám program typu-Elektroměr Pro PC 2008,jenže tento je na XP a já potřebuji na WIN 7.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

tak jsem koukal na ten program. Potrebuje nastavit jaky mas monitor a kolik disku mas v pc.
1.program, ktery by umel skutecne merit, by meril a tyto odpovedi by nepotreboval
2.At jsem nastavil jakykoliv pocet disku, meril mi spotrebu 140w, coz je nesmysl, mam skutecnym hardwarovym merakem zjisteno, ze odebira 190 - 500 W dle zatizeni.

Tvurce programu uz v teto verzi priznava, ze to nefunguje a prislibil novou verzi, kde by uzivatel sam mohl nastavit spotrebu sveho pc, cimz by program pouze prepocitaval kw na kc. Navic nepresne, nebot spotreba pc se s jeho vytizenim meni i o vice nez dvojnasobek, coz by nebylo zohledneno.

upgrade na nove systemy nastesti uz neudelal.

Další odpovědi:

Pokročilý

Bohužel 99% desktopových PC softwarové měření spotřeby neumožňuje, o téhle funkci jsem slyšel jen u serverů. Programy tohohle typu nejspíše spotřebu jen odhadují podle komponent a zatížení CPU.
Vetšina PC totiž výrazně mění spotřebu podle zatížení (náročná hra může u výkonného herního PC zvednout spotřebu i na 500-1000W, záleží na komponentech).
Odhad spotřeby PC si jde spočítat třeba na mém odkazu (anglicky), tu je ovšem potřeba ještě vydělit účinností zdroje (levné zdroje 0,5-0,7; dražší 0,7-0,9). Výsledná spotřeba je odhad maximální spotřeby PC, při běžné kancelářské práci však může brát třeba jen 1/3 této hodnoty.

A než tato hromada výpočtů a odhadů, tak je lepší si pořídit wattmetr do zásuvky, dražší modely možná umí i posílat hodnoty do PC, ale asi budou opravdu drahé.

Zdroj: http://extreme.outervision.com /psucalculatorlite.jsp

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.