vašík

Hlasování

je nás 15, jsme usnášeníschopni – tři jsou pro, dva proti, zbytek se zdržel hlasování.Jaký je výsledek volby?

Nejlepší odpověď
standa

Pokud ctíte běžné pravidlo „absolutní většiny“, tak pro přijetí usnesení je potřeba nejméně 8 hlasů.

Ale pokud vaše interní předpisy (např. stanovy) připouší „kvalifikovanou většinu“, tak i 20% hlasů (3/15) může být postačujících, protože „proti“ bylo jen 13,3% (2/15) a k hlasům „zdržel se“ se nepřihlíží…, ale tento princip není moc ´spravedlivý´ a není ani obvyklý.

Další odpovědi
oskar

Ne.

NickD

Výsledek jednoznačné „NE“.Přesně to popsal STANDA. Jednoduše řečeno,musí být nadploviční většina.
Kdyby se vás na hlasování dostavilo jen 7,tak vám to stejně nepomůže i kdyby jste byli všichni za jedno.