HOMER

Hladomor v Africe,co si o tom myslíte?

Právě běží na ČT24 Pořad o hladomoru,je to fakt síla..
Doplňuji:
1.Ten pořad jsem uvedl,aby každý věděl co mě k té otázce vede a nemusel ji nějak dlouze rozepisovat.Nechtěl jsem,aby podle něj někdo soudil kontinent.Otázka byla myšlená trochu jinak.
2.Nechtěl jsem nikoho pobízet,aby tam něco posílal(navíc v tom pořadu právě říkali,že muslimové některé humanitární pomoci blokují).Vím že tu dnes anonym pokládal otázku,zda tam má poslat 20 korun,ale ujišťuji vás,že já jsem to nebyl..
3.No nevím nevím,asi by jim tam to obilí uschlo!

Nejlepší odpověď
arygnoc

racionální pomoc?
obilí na setí, pluhy.
potraviny do první úrody.

a starejte se.

Další odpovědi
Alesh

Tak nejde jen o obilí, to může být chápáno obrazně či principiálně. Kdysi jsem slyšel, že v jisté části Afriky čeští odborníci učili domorodce chovat ryby. To jsou podle mě smysluplná řešení.
Ty DMS, neříkám, že je odsuzuju, ale přijde mi to tak, že je to taková alibistická pomoc, zkrátka někdo ji pošle a pak kolikrát machruje, jak těm chudákům strašně pomohl. Ale už se vůbec nestará, jak efektivně byla jeho pomoc využita, skončí to jen zjištěním, že 3 Kč shrabe nějaký ten zprostředkovatel (nechápu za co, když normální sms stojí okolo 1 Kč). Když poslat, tak pořádně dle svých možností … 200 Kč, 500 Kč, 1000 Kč, 5000 Kč, …
Další pohled může být i takový: nevměšovat se, zkrátka Afrika je Afrika, ona si to vyřeší. Ač to zní lhostejně i tahle varianta má svojí logiku a svým způsobem může být prospěšná. Kdo pomohl Evropě, když tu v historii řádil mj. i hladomor. Musela si pomoct sama a možná právě proto je dneska, tak kde je, co se tedy vyspělosti týče.
Je to složitý a žádný řešení není ideální …

Drap

Je to hrůza. Bohužel mocní tohoto světa jen mluví, ale skutečná racionální pomoc je v nedohlednu, i když by se našly způsoby jak celou katastrofu zmírnit.

hanny 2

Dnes říkali v rádiu,že tam míří první humanitární pomoc v podobě 14tun potravin.
Že by slibný začátek..........?

gnosis

nevidel a momentalne nemam potrebu tam cokoli posilat. a soudit na zaklade TV poradu cely kontinent asi nebudu.