Bercou

HFR filmy v kině

V kině právě začínají HFR filmy.Při nich je během sekundy promítnuto asi 48 snímku což jak uvádí je hranice blízká tomu jak vnímáme realitu tudiž by měl být obraz ještě ostřejší.Zajímalo by mně kdyby byl film promítán rychlosti třeba 300 fps (snímku za sekundu) jestli by to bylo ještě lepší anebo by to bylo třeba rozmazané?
a ještě by mně zajímalo proč se HFR filmy hrají pouze ve 3D

Odpovědi
anonym

  1. HFR pro 2D – neuvažuje se, nepřináší žádná vylepšení (není potřeba)
  2. HFR pro 3D – odstraňuje problémy s vnímáním určitým způsobem nasnímaných objektůa právě ´prostorové´ projekci
  3. pokud by byl film nasnímán i promítán vyšší rychlostí (třeba oněch 300 fps), divák oproti běžnému promítání nic nepozná (v žádném případě nemůže dojít k rozmazání)

___
Hranice 24 fps je pro běžné filmy určena proto, že stačí k ´obelstění´ lidského oka (člověk nevnímá střídání jednotlivých obrázků), jakákoli vyšší rychlost by byla nadbytečná (a dražší).