Pokročilý

Grafická karta v počítači

Kde najdu,jakou mám grafickou kartu v PC a jestli ji vůbec mám?Děkuji
Doplňuji:
Faj by bylo,kdyby mi někdo poradil tak,abych nemusela lézt do vnitřku počítače.Někde přece v nastavení pc musí být nějaká stránka,kde by to mohlo být napsáno.

Odpovědi:

Bronzový

Jedna z možností je, podívat se na počítač zezadu, kde jsou konektory. Pokud je výstup pro monitor na základní desce (tedy většinou kolmo k případným ostatním slotům pro dodatečné karty, pak je grafický čip přímo na základní desce a žádná přídavná grafická karta tam není, v opačném případě, tedy pokud je konektor na grafickou kartu "do kříže" s ostatními konektory, které jsou umístěny na základní desce, právě v těch dodatečných okýnkách pro přídavné karty, potom v PC grafická karta je.

Co je to za kartu můžeš zjistit buď v systému dle toho, jaký má nainstalovaný ovladač, případně rozšroubováním počítače a nalezením jejího označení, případně stažením speciálního prográmku (utility), která Ti pomůže s identifikací jednotlivých komponentů počítače, tedy i grafiky.

Bronzový

Klikni na Tento Pocitac pravym dej Vlastnosti a vyber tam Spravce zarizeni...tam pod zalozkou Graficky adapter bys mela mit napsano jakou mas grafickou kartu

Stříbrný

Nevím jak v jiné verzi, ale pokud máš Xp, dej start, spustit a napiš toto: dxdiag.exe a stiskni enter.
Nakartě zobrazení je druh a velikost grafické karty.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.