Martin2

Gastronomie 3. Tisíciletí

Moc prosím o radu, vylosoval jsem si téma k závěrečným zkouškám na kuchaře na téma Gastronomie 3. tisícileti. Nevím si rady se sestavou menu, jaká jidla použít, proto prosím o nějaký návrh. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi
člověk

již jsem jednou na stejnou otázku odpovídal,ale pokud připravuješ menu,tak doporučuju,tak­zvanou plácaninu všeho druhu,jak je vidět v dnešní gastronomii,tak architektura stravování skončila,a jídlo které nemá aspoň 12 ingrediencí,nik­do nepřipravuje,prostě chudoba v gastronomii skončila a nyní se už nedělá „z ničeho něco“ ale „Ze všeho cokoliv“ a došlo to tak daleko,řa se smazává význam národních kuchyní.Prostě globalizace je i,nebo,hlavně v papání,
přeju komisi,ze zdravím žaludkum.

ReHu

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/gastronomie-3-tisicileti

Li

Co například makromolekulární kuchyně, bio nejen potraviny, ale i nápoje. Bio víno se pěstuje i u nás.