pepe88

Je fyzické napadení vážně jen přestupek?

Fyzicky napadená osoba byla na městské policii, a tvrdí, že to nemají už na starost, že to bude mít na starost město.
„Je to jen přestupek,“ odpověděli na policii, tak neni problem fyzicky napadat lidi??????

Nejlepší odpověď
klumprt

Trestným činem souvisejícím s fyzickým napadením může být teprve ublížení na zdraví (§ 146 tr. zákoníku), čímž „se rozumí takový stav záležející v poruše zdraví nebo jiném onemocnění, který porušením normálních tělesných nebo duševních funkcí znesnadňuje, nikoli jen po krátkou dobu, obvyklý způsob života poškozeného a který vyžaduje lékařského ošetření.“ (§ 122 trestního zákoníku)

Nebo může jít o trestný čin výtržnictví podle § 358, ale to musí proběhnout veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném a musí jít o hrubou neslušnost nebo výtržnost (tedy nikoli o nějaký diskrétní pohlavek, ale nějaký kravál).

Pak se dá ještě uvažovat o § 352 – Násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, ale tam musí jít o násilí uskutečněné „pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání“ (odst. 2).

Jinými slovy, když vám někdo dá někde na dvorku po hubě, bude to jen přestupek.