Kotja

Fyzická obrana proti nefyzickému násilí

Existuje nějaká mez u psychckého, verbálního, kybernetického, … násilí za kterou je fyzická odpověď přiměřená?
Zkrátka: Projde někdy někomu aplikace Pro hubu přes hubu?
Vím o pár případech kdy kyberšikana dohnala až k sebevraždě a jestli není legální ani vymytí nevymáchané huby mýdlem, tak je to smutné.
Doplňuji:
2 zzzzz:
Tak proto vymřeli kavalíři. Součástí kavalírství je: „Urazil jste dámu!“ a následuje násilí.

Odpovědi
zzzzz

Nejde to, obrana musí být pouze taková, aby odvrátila další útok.
Doplňuji:
Nedávno se stalo, někde u Dubňan, že kluk byl šikanovaný spolužákem, psychicky to nevydržel a zastřelil ho, i v tomto případě se dopustil tr. činu. Je už pak jen na soudu, aby posoudil okolnosti a dle nich vynesl trest.

anonym

Dle našeho soudního systému musí být obrana přiměřená násilí, kterého se týká. Bohužel, mnohdy při čekání na to, až bude obrana přiměřená, se už nemusí mít kdo útočníkovi bránit. Jsem všemi deseti pro spravedlnost, ale nezdá se mi, že u nás je spravedlnost skutečně spravedlivá.
Souhlasím se Tvým doplněním. Za urážku dokážu i dnes vytnout políček jedna radost. Nikdo není povinnen nechat se urážet ani ohrožovat. Jen by měla být taková odezva méně drastická než uvádí zzzzz. Všeobecně platí, že na každý útok se najde patřičná odezva, jen to chce nenechat se zatlačit do úzkých a hledat schůdné řešení (a pomoc).