Ivetka303

Jak nejlépe vyfotit kvalitně osoby ve vzduchu(ve výskoku)??

Např.když vyskočí? Je lepší digitál nebo zrcadlovka, kde si nastavím časy? Ještě sem nezkoušlea.. víte jak na to? Díky

Nejlepší odpověď
mosoj

Velmi krátký čas a nejlépe sériové snímání, pokud ho foťák má. Jedním stiskem se nemusíš trefit do vhodného okamžiku. Ze série si vybereš.
Je jedno čím fotíš ale hledáčkem se akce fotí lépe než na displej.

Se stabilizací si nelam hlavu. Bývá zvykem ji vypínat při dlouhých časech ze stativu a to tento případ není.

Mazalové přidal bych. Máte ještě co dělat. Je tam na mém kontě veřejně ještě dost tisíc odpovědí.

Další odpovědi
Lamalam

Víme jak na to. Nastav si na kompaktu program „sport“ (může se jmenovat i jinak, podle druhu fotoaparátu) a mělo by to stačit, je potřeba to vyzkoušet. Na zrcadlovce nastav v režimu „S“ nebo „M“ co nejkratší expoziční čas. Pokud by expoziční časy nevycházely vzhledem k úrovni osvětlení dostatečně krátké, můžeš si pomoci přiměřeným zvýšením citlivosti.

Emefej

To je právě výhoda digitální fototechniky, že jde řada věcí bez ztrát vyzkoušet. Pokud máš kompakt, projdi si manuál. Někde tam najdeš volbu „sport“ a tu použij. Pokud to má sériové snímání, tak taky použij a pak foť a foť. Kupovat si zrcadlovku jenom kvůli focení poskakujících lidí se mi zdá zbytečné, ale kdy ano, tak zvol režim priorita času (většina modelů to označuje jako „S“ nebo"Tv") a nastav co nejkratší expoziční čas. Poslední možností je focení ze stativu, před tmavým pozadím, za nízké intenzity světla. V tomto případě je možné zmrazení pohybu dosáhnou pomocí blesku.

Zbynas

Určitě zrcadlovka, digitál využívá stabilizátor obrazu, který nemusí být kvalitní, což u zrcadlovky není potřeba. Doufám, že to říkám správně.

Karel25

Dobrý den, fotografování je mým koníčkem, a proto také neustále procházím po internetu a hledám různé rady a zkušenosti. Posledně mě zajaly tyto články, které si myslím, že se i hodí k Vaší debatě, tak na ně koukněte a uvidíte, jestli Vám pomůžou, nebo Vám budou aspoň pro inspiraci :)

http://www.4stu­dio.cz/zmrazte-pohyb-pomoci-blesku-1
http://www.4stu­dio.cz/padaji­ci-kapky-vody