Ford KA zapalovací svíčky. Máte nějaké zkušenosti s výměnou?

Provedl jsem výměnu zapalovacích svíček u Fordu KA 1.3 RB původní svíčky
MOTORCRAFT. Číslo dílu: 1216 460 jsem nahradil svíčkou Bosch HR 7 DCX+46 a pozoruji nepravidelnost otáček i hlučnost motoru asi jsem měl koupit originál jaký máte zkušenosti .Děkuji
Doplňuji:
Doplním v tabulce svíček Bosch odpovídal i kod motoru přesto asi není nad originál od Forda

Nejlepší odpověď
mosoj

Otázkou je jak jsi na uvedený typ přišel.
Motory Ford jsou na svíčky velmi háklivé. není nad originál.
Nicméně když dodržíš údaje z osazovacích tabulek NGK či Brisk. Nemělo by to být tak zlé.
Viz NGK. Není to tak jednoduché !
http://www.svic­kyngk.cz/auto­mobily/ford/ka-rb_-1572/#obsah1.3
Doplňuji:
No a pokud se nedokážeš vyznat v osazovacích tabulkách, pak ti nezbývá nic jiného než tato fordovská zlodějna :
http://www.ori­ginaldilyford­.cz/ka-do-roku-vyroby-92008/572--originalni-zapalovaci-svicky-ford-ka-13-hcs.html

Další odpovědi
cochee

Taktak, do Fordu jen originály.

Mosoji, proč zlodějna? Cena je ani málo ani moc a nezapomeň, že to je cena za 4 svíce. Díval jsem se a na jiné Fordy stojí originál Motorcrafty třeba i dvaapůl litru (Galaxy). Na to, že to má vydržet 60 000 kiláků, bych zas tu cenu tolik neřešil. Když za tu cenu nakoupíš benzín, vydrží ti jen cca 300 km ;)

mosoj

Přehlédl jsem.
Pokud je to cena za čtyři svíčky, tak je to normální cena.
Jinak ale znám zlodějské ceny fordovských náhradních dílů.

cochee

No je to tak. Ale zase u spousty výrobců je to s cenami stejné nebo dokonce horší.

mosoj

Právě vím že svíčky na Fordy vycházejí přes 2000 Kč.