ingi

Znáte nějaké filmy, ve kterých lidé cestují do minulosti?

Zdravím, znáte nějaké filmy, ve kterých lidé cestují do minulosti? Jako starověk, středověk, ranný novověk? Něco podobného jako film Proud času? :)

Nejlepší odpověď
da ny

Cesta do pravěku 🙂
další seznam cest v črase zde:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Cestov%C3%A1n%C­3%AD_v_%C4%8Da­se

Další odpovědi
Quimby

Návrat do budoucnosti!

Doplnění: Nepřečetl jsem si druhou část otázky, pokud je ale pro tebe 20století, popřípadě divoký západ pořád středověk, tak vřele doporučuji.

Mc Merkurion

… ano
Návštěvníci (ne ty český)…

iceT

Stroj času, tam projel snad všechny éry
http://www.csfd­.cz/film/13542-stroj-casu/prehled/

Radius

Zde se cestuje v čase:

To byl zítra flám (2010)
To byl zítra flám 2 (2015)
Znovu 17 (2009)
Přes noc třicítkou (2004)
Jack (1996)
Splněné přání (1988)
Velký (1988)
Sladkých osmnáct (1988)
Young Again (TV film) (1986)

Nedávno dávali v TV českou sci-fi komedii: Probudím se včera (2012) – tam hrál např. Jiří Mádl, a měl možnost se vrátit asi o 22 let zpět a změnit to, co tenkrát promeškal …a co pak měly ty jeho změny za následky v budoucnu. Mě to zaujalo, až to budou zase dávat, určitě se na to opět podívám.

tforro

V seriálu Doctor Who (Pán času) se cestuje do minulosti i budoucnosti.

lexx

Star trek IV Cesta domu když se vrátili hvězdným korábem o 300 let zpět do XX století poáč museli chytnout a dopravit do svých časů 2 velryby které později již vyhynuly, byly vyhubeny…

led

Poznám veľa, ale nezmazateľná je pre mňa:
Už kritická klasika – Strašidlá zo Spessartu
Sprievodný motív: V Hostinci v Spessarte z trestu zamurujú zbojníkov. Po ich smrti ako duchovia pomáhajú v rôznych historických dobách ich živej (v každej dobe a znova a znova) priateľke Komtese, dcére majiteľa panstva v jej boji o lásku napriek triednym rozdielom. V 5 dieloch ich nájdeme v praveku, staroveku, stredoveku, 19.storočí, v súčasnosti i v budúcnosti.
Ale podobných filmov, akčných aj klasických, starých aj moderných, nájdete na internete, že mi prsty nestačia. Stačí zadať tie správne kľúčové slová.

Mišule15

No do minulosti cestuje i v probudim se vcera je to ceska komedie:)