ten který je

Film poslední mohykán

Dobrý den,nevíte prosím někdo kdy byla natočena první verze filmu Poslední mohykán?Kdysi ho vysílali v 70 letech a také bych ho chtěl znovu vidět.Díky.

Nejlepší odpověď
rynek878

Je pochopitelné, že takto slavný román byl několikrát více či méně úspěšně zfilmován. Již v éře němého filmu vznikly dva americké filmové přepisy, první z roku 1911 a další z roku 1920. Dále můžeme jmenovat rovněž americký film režiséra Georga B. Seitze z roku 1936. Zatím nejlepší je filmové zpracování románu amerického režiséra Michaela Manna z roku 1992
link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pos­ledn%C3%AD_Mo­hyk%C3%A1n