Mucillinka

Filatelie-výkup známek?

Mám doma sbírku mnoha známek. Dá se nějak poznat hodnota známky?Dají se vykoupit a za kolik?Na čem to záleží, kolik nabízí?Je nějaký web na filatelii?Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Jsem bývalý filatelista a ještě loni jsem prodával zbytek ze sbírky o 70 albech.
Sběratelů ubývá, mladí téměř nejsou a weby neznalým příliš nepomohou.
Nejlepší je najít nejbližší alespoň dva obchodníky na výkup a nechat si zdarma ocenit a aby dali nabídku. Z těch 2 vybrat výhodnější. Velkou roli hraje region, pošlu ti mail a po dohodě i jmenovité typy. Chce to seznam zemí a ročníků, námětů apod.
Doplňuji:
Ad VampGirl, to mne vskutku těší.
Ale to bys už mohla vědět, že katalogů je tolik, kolik je států, ale hlavně katalogové ceny jednotlivých známek neodpovídají výkupní ceně partie (celého alba či části sbírky). Pro toho, kdo se tomu nevěnuje, nepovažuji katalog za efektivní investici.

Další odpovědi
VampGirl

Musím trochu udělat radost Dr. Axlovi. 🙂 Zrovna já jsem jednou z mladých sběratelek známek. Sbírám je zhruba od 13, teď mi je 18.
Jinak k jeho odpovědi bych ráda doplnila, že se pravidelně vydávají katalogy (nebo jejich elektronická forma), kde jsou uvedeny hodnoty známek. Ceny známek oražených, neoražených, neoražených se zachovaným lepem na zadní straně atd. Doporučovala bych si takový katalog pořídit, určitě vám pomůže a budete mít ve svých známkách větší přehled.