tomas405

Falešný lucidní sen?

Jak poznat, zda je to lucidní sen nebo jenom normální? Včera se mi stalo, že jsem si ve snu všiml špatného nápisu, došlo mi, že sním, že mám lucidní sen. Jenže to všechno byl jenom sen. Nebyl jsem při vědomí. Už se mi to stalo několikrát. Přitom podle různých návodů prý stačí si ve snech všímat toho co je jinak než má být a tím získat „luciditu“, jenže to očividně nepomáhá..

Nejlepší odpověď
badisko

pokud se zabivas lucidnim snenim nemohu nez doporucit tuto knihu …

http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/lucidni-sneni-19383 je opravdu dobra //

Další odpovědi
anonym

Vepište odpověď…
To je normální. Každému se zdává o tom, že se probudil. Hlavně nepřikládat velký význam zapamatovaným snům, nejdůležitější je realita. Je stejně zajímavé, co se všechno člověk ve snu dozví, co tam prožije. Vše, co se odehrává ve snu, je jako by normální, samozřejmé. To je v té fázi spánku. Člověk v té chvíli všemu věří. Když se probere, ví kolik uhodila a ví kde je. Některé sny jsou propracované jako od scénáristy filmů. Hrůza a děs, co se tam děje. Nejhorší je zůstat tím aktérem, co se musí probojovat, prosnít, někdy až do konce. Buďme rádi, když nejsme natolik zlí, ale lidští, v tom delším snu vítězíme jako lidé, ne jako mumie bez kouska citu, smyslu pro humor. Kdo ví, jestli si s tím neměřitelným rozměrem snů někdy věda poradí. Situace plné paradoxů, nesmyslné fyzikální jevy a podivné příběhy zůstávají otázkou a možná hnací silou vpřed, mozek pracuje nezávisle na vůli, ve snech můžeme počítat se vším. Rozlišování snů, jestli je nebo není lucidní, snažit se o odchod do říše snů má malý význam. Jedině, že si člověk nezatížen starostmi o živobytí odpočine.