EKSOT123

Faleš nemůže nikdy přerůst v pravdu vzrůstáním moci (Rabindranath Tagore). Platí, či jak by se to dalo rozvést?

Zdá se mi, že pravda je v nevýhodě, protože když roste moc pravdy, většinou se to nějak zvrtne. Kdežto faleš takové problémy nemá.
U Boha se přesto pravda s mocí slučuje, proč je to u lidí tak vrtkavá kombinace?

Odpovědi
Ametyst

Pravda dodržuje pravidla a zákony, kdežto faleš nikoliv: ta bojuje i všemi špinavými prostředky, proto má navrch. Faleš nemusí dodržovat nic.
U lidí je ta lákavá touha po moci a majetcích asi hluboko zakořeněná. Jsme teprve na úsvitu civilizace, nejsme vyspělí.