QU33G

externí HDD

zdravim

shanim externi HDD s kapacitou od 500MB do 1TB (nejspis)
potreboval bych poradit, jestli mate nejake zkusenosti:

  1. externi nebo napajeni do pocitace?
  2. usb 2.0 nebo 3.0 ? co vim tak 3.0 je 3× rychlejsi?
  3. 2.5" nebo 3.5" ?

jake jsou klady a zapory zkrátka co je lepsi, co byste doporucili, s cim mate zkusenosti ;)

diky.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Raději externí, zvlášť noteboky nedávají dost energie

kvůli kompaktibilitě raději USB 2.0

Na 3,5 se víc vejde – čím větší, tím lepší, ale 3,5 často mají externí napájení

Další odpovědi
Hlada

Každý má své výhody a nevýhody, takže záleží na tom, k čemu ho budete používat. Jestli ho nebudete často přenášet, kupte 3,5" s externím napájením. Budete-li kopírovat velké soubory, kupte s USB 3 nebo eSATA podle možnosti základní desky. Z hlediska ceny za 1GB je nejvýhodnější velikost 1TB. Budete-li disk často přenášet a připojovat k různým počítačům, zvolte 2,5" s napájením z USB. Nezapomeňte, že zatížitelnost USB je 500mA, disk odebírá víc než 1A, takže je vhodné ho připojovat na dva USB vstupy, aby se nepoškodily konektory nebo základní deska.