Bronzový

Exisuje v ruštině rčení Zima jak v Rusku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Cholodno kak Sibir.
Doplňuji:
Zapomněl jsem dodat, že asi je, protože jeden z Ukrajinců, kteří pracují v podniku, tak mezi sebou pronesli toto rčení. Jinak, v Rusku (SSSR) jsem nebyl!

Další odpovědi:

Zlatý

Zima jako v Rusku, jako v ruském filmu (podle filmu Hořící sníh), jako na Sibiři, jako v ruské pohádce, jako v Charkově na nádraží jsou české frazémy. Vymyslel je člověk nebo lidé, kteří zimu v Rusku zažili.

Rusové mají jinou mentalitu, proto používají jiná přirovnání. Navíc velké mrazy jsou u nich častější než u nás, takže je berou jako skutečnost..
Rusové jen konstatují, že na Sibiři, na Ukrajině v Moskvě je tolik a tolik stupňů.

Navíc slovo zima znamená v Rusku roční období, nikoliv chladno, studeno jako u nás vedle ročního obbobí.

My bereme frazém jako velký mráz, takže nejde o délku zimy. Proto jde o jiné pochopení zimy u nás a v Rusku. Navíc na Ukrajině není zima jako na Sibiři - na Sibiři je mnohem delší....

Je třeba si uvědomit význam slov.

Je možné, že přirovnání převzal od nás Ukrajinci či Rusové, kteří žijí u nás.
---
Tak, jak jsem předpokládala, v Rusku není české přirovnání známé. Ani Ukrajinci je neznají, seznámili se s ním u nás.

Prtala jsem se jedné známé " zda se na Ukrajině užívá přirovnání o zimě - jako je naše. Zima jako v Rusku, jako v Charkově, jako na Sibiři, v ruském filmu, v ruské pohádce. Případně, zda jste je někdy slyšela třeba u nás. "

Její odpověď:

"No a teď k Vašemu dotazu - takové srovnání zimy jsem se naučila teprve tady v Česku, na Ukrajině jsem nikdy nic takového neslyšela. Pamatuji se , že jsem byla ze začátku moc překvapená z toho přirovnání a připadá mne vtipné i teď."
--

Stříbrný

Cholodno kak v Rusii.

Sibiř coby symbol vyhnanství a nucených praci nebylo ádoucí připomínat.
Vysvětleno ukrajinskými spolupracovníky.

Zlatý

Нам нужно покупать ещё одну бутылку с водкой.

Bronzový

Jasně že je: Nádo zatapiť :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

annas

Zima jako v Rusku, jako v ruském filmu (podle filmu Hořící sníh), jako na Sibiři, jako v ruské pohádce, jako v Charkově na nádraží jsou české frazémy. Vymyslel je člověk nebo lidé, kteří zimu v Rusku zažili.

Rusové mají jinou mentalitu, proto používají jiná přirovnání. Navíc velké mrazy jsou u nich častější než u nás, takže je berou jako skutečnost..

Rusové jen konstatují, že na Sibiři, na Ukrajině v Moskvě je tolik a tolik stupňů.

Je možné, že přirovnání převzal od nás Ukrajinci či Rusové, kteří žijí u nás.

V ukrajinštině i v ruštině je možno najít mnoho a mnoho příslovní, rčení, přrovnání, ale ani jedno neodpovídá českým či slovenským

Navíc slovo zima znamená v Rusku roční období, nikoliv chladno, studeno jako u nás vedle ročního obbobí.

My bereme frazém jako velký mráz, takže nejde o délku zimy. Proto jde o jiné pochopení zimy u nás a v Rusku. Navíc na Ukrajině není zima jako na Sibiři - na Sibiři je mnohem delší....

Je třeba si uvědomit význam slov.

.

Zlatý

annas

Tak, jak jsem předpokládala, v Rusku není české přirovnání známé. Ani Ukrajinci je neznají, seznámili se s ním u nás.

Prtala jsem se jí, " zda se na Ukrajině užívá přirovnání o zimě - jako je naše. Zima jako v Rusku, jako v Charkově, jako na Sibiři, v ruském filmu, v ruské pohádce. Případně, zda jste je někdy slyšela třeba u nás. "

Její odpověď:

"No a teď k Vašemu dotazu - takové srovnání zimy jsem se naučila teprve tady v Česku, na Ukrajině jsem nikdy nic takového neslyšela. Pamatuji se , že jsem byla ze začátku moc překvapená z toho přirovnání a připadá mne vtipné i teď."

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.