daran

Existuje v ČR vůbec nějaká normální politická strana či hnutí, za kterou se slušný pracovitý občan nemusí stydět?

Odpovědi
Anikitos

Taková strana neexistuje nikde.

Pokud narážíš na nedávné události, tak ač nejsem Babišův nějaký etra příznivec (jako nikoho ve vládě a hl. v parlamentu), tak tentokrát mu dávám za pravdu. Za většinu „senzací“ stojí reportéři, novináři a jejich medializac (překrucování skutečnosti).

Kryšpín

I když nejsem obdivovatel hradního pána, ovšem na velkou část novinářů a paparazzi má velmi solidní názor

hapiky

Existuje! Donce bych řekl že na počátku vzniku všech stran byly slušné všechny. Parlament je jako pekelné prostředí, kde se strany, které uspěly u voličů se nakazí gaunerským syndromem(neboť jsou k tomu obvykle dotlačeny).
Myslím, že teď jen Piráti ještě odolávají…

led

V prvom rade si musíte ujasniť, čo je:

A/ skutočnosť:
1 – politická strana a politické hnutie
2 – politický boj a jeho spôsoby
3 – definícia: slušný človek
4 – čo je to „slušný človek v politickom boji“

B/ ídeálne
1 – politická strana a politické hnutie
2 – politický boj a jeho spôsoby
3 – definícia: slušný človek
4 – čo je to „slušný človek v politickom boji“

C/ nakoľko sa váš názor odlišuje od vyšie položených bodov.

Možno vás to prekvapí, ale politická strana, ani politické hnutie, nie je len jeden človek, (najčastejšie ten najznámejší, predseda, vodca, náčelník…) ale sú to aj ľudia, buď priamo členovia, podporujúci buď myšlienku strany/hnutia alebo jej predstaviteľa, alebo aj nečlenovia, ktorí danú stranu/hnutie podporujú buď priamo, alebo inak. či už z dôvodu súhlasu s ídeou strany/hnutia alebo pre vlastný zisk.

Všetko to sú ľudia a ako snáď všetci vedia, človek sa vyvíja, mení, dozrieva, alebo upadá…

Až toto budete poznať, budete poznať aj odpoveď na svoju otázku.

dubraro

Ano. Jsou to ty, které se nikam nedostaly. Svobodní, Realisté apod.

Kryšpín

Do politiky se cpou převážně vzdělaní, pracovití, charismatičtí jsou hlavně vybaveni, jako mistři manipulací a slibů. Většinou se jedná o kombinaci psychopatologie a souboje gangů o rozdělení moci. Nemají vyvinutá mozková centra za stud a svědomí, je to někdy psychopat, který se pozná velmi těžko, to není nemoc, ale postižení, tak jak se lidé rodí s postiženým charakterem. Když takto nemocný ke korytu se dostane, tak se nemoc dále rozvinuje.

Jinak co si Češi zvolí tak to mají, již střídavě 28 let