Fubu

Existuje třetí svět. Co je první a druhý svět?

Nejlepší odpověď
mosoj

Druhý svět zanikl a první spěje do třetího nebo možná do pr… !

Třetí svět je termín, prvně označující v roce 1952 francouzským demografem Alfredem Sauvyem rozlišení národu, které se nepřidaly k západu nebo sovětskému bloku, v průběhu Studené války. Dnes je nicméně termín často užíván k označní národů s nízkým indexem rozvoje lidstva (HDI) podle OSN, nezávisle na jejich politickém statusu. (znamenající PRC, Rusko a Brazílii, všech kteří od nich byly silně odděleni během Studené války, jsou často označeni jako třetí svět) Nicméně není zde objektivní definice třetího světa nebo „zemí třetího světa“ a použití termínu zůstane sporné. Někteří akademici vidí jako začátek kolonialismus, další a nesprávný; jeho použití nicméně pokračovalo[1]. Obecně, země třetího světa nejsou tak industrializované nebo technologicky vyspělé jako země OECD a proto dle akademického světa je více politicky správným termínem použít „vyvíjející se národ.“

Další odpovědi
tom004

První svět,to jsou lidé ve státech,které si myslí,že všechno patří jim,a o všem budou,„ve sféře vlivu“,rozhodovat.

Druhý svět,jsou lidé ve státech,které se jim to snaží rozporovat,a sem tam si z toho koláče ukousnout.

Třetí svět,jsou lidé ve státech,které patří do oblasti „státního zájmu“,obou předchozích.V pod­statě,taková zásobárna všeho.

ten který je

Je možné že takový svět existuje.Může být druhý,třetí čtvrtý atd.Když si představíme akvárium s veškerým životem uvnitř,obyvatelé akvária nemají ponětí že existuje život i mimo jejich svět.Je to strašně složité a s tím akváriem jsem dal jen takový příklad pro představu.Tak to vidím já.

P.S Vy jste měl na mysli ale zřejmně trochu jiné téma že?:-D
Zabředl jsem spíše do sféry scifi.:-)

žolik

Je určitě druhý momentálně proživáme a ten třetí jakéj bude to se ukáže.

Zdroj: žolík

led

Pre Mosoja,
z čoho ste citoval? Je tam toho o tejto téme viac? Ďakujem

mosoj

Led: Omlouvám se za pozdní rakci ale zpětně Odpovědi moc nekontroluji.

Takže citace je odtud:

http://treti-svet.navajo.cz/