aandromeda

Existuje online mapa nástupišť na Hlavním nádraží v Praze?

Jak se vyznat v číslech kolejí? např. nástupiště 4S kolej 14S nebo nástupiště 6J kolej 28J?

Odpovědi
Zbynas

http://www.hon­zikovyvlacky.cz/wp-content/upload­s/2016/02/pra­hahln.gif

Ovšem bez číslování nástupišt. Kolejeje se počítají každá jedna od budovy nádraží. Čtvrtá kolej tedy bude nejspíš na třetím nástupišti blíže k budově. S je sever, J je jih :)

Dochy

Na co mapu nástupišť? Na hlaváku žádou nepotřebuješ, nástupiště jsou jedno vedle druhého. První hned u budovy, sedmé úplně nejdál. K nim vedou z nádražní budovy 3 paralelní tunely, každý z nich vede ke všem nástupištím.Jen na to první se myslím chodí přímo z budovy.

V Praze se o koleje nestarej. Nástupiště stačí a na nástupišti se podíváš na ceduli. Jih je směrem vpravo, sever směrem vlevo při příchodu od budovy k nástupištím.

mosoj

No ono to tam je dost polopaticky označené.

Výletník8

On-line mapy jsem nenašel, ale jinak je pořadí kolejí s nástupišti směrem od Wilsonovy toto:
Nást. koleje
1A: 13a, 11a
1B: 13b, 11b
1: 9
2: 7, 1
3: 2?, 8
7: 30, 32

S je severní část (tedy směrem k Vítkovu), J jižní (k vinohradským tunelům).