Bronzový

Existuje nějaký strop, horní hranice?

Mění se doba, chceme více, být rychlejší. Vlaky, letadla se pohybují stále větší rychlostí, dostáváme se rychleji do určitých oblastí než dříve. Teoreticky je možné zvyšovat rychlost dopravních prostředků neomezeně, samozřejmě v rámci fyzikálních zákonů, stejně tak lze zdokonalovat počítače. Přesto se ptám, existuje nějaká mez, za kterou by se nemělo jít? A to z nejrůznějších důvodů - zdravotní a jiné.
Bylo by to sice pěkné dostat se za pár hodin do Ameriky nebo Japonska, ale představa, že bych při procházce potkal 90 % obyvatel z exotických zemí , je poněkud zvláštní. Jaký na to máte názor vy?

Odpovědi:

Zlatý

třeba u osobní potřeby peněz se mně zdá, tak tam lidé jaksi neví, co je dost ..takže žádnej strop zřejmě neexistuje ,)

Stříbrný

Ano. Rychlost světla.

Víš vůbec o čem hovoříš/píšeš???
___
Teoreticky je možné zvyšovat rychlost dopravních prostředků neomezeně - nesmysl!!!
___
..."existuje nějaká mez, za kterou by se nemělo jít"... - proč NEMĚLO???
___
..."A to z nejrůznějších důvodů - zdravotní a jiné"... - tím chceš říct CO???
___
Mám názor ten, že moc chlastáš...
:-P
Málo mluvíš... A ještě méně píšeš... A ještě méně se ´kontroluješ´...
___
Ale zkus mne usvědčit v omylu...
:-P

Pokročilý

Myslím, že z hlediska lidských schopností řízení už jsme někde na hranici.Představte si situaci, že na dálnici všichni pojedou 300 - jde to? Myslím, že ne. U letadel jsme s rychlostí někde jinde, ale pořád to řídí jen člověk.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 347
Zlatý annas 290
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 209
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 114
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.