berta 4

Existuje nějaký přípravek na rychlé rozložení kompostu?

Někde jsem slyšela,že jsou to bakterie a nevím,jak se to jmenuje díky

Nejlepší odpověď
www

Kvalitní kompost musí zrát přirozeně díky mikrofauně, což jsou především ty bakterie.
K tomu procesu je však velmi důležité správné zakládání kompostu.
Víc viz net, ‚jak zakládat kompost‘
Zkušenost
Doplňuji:
Žádné bakterie pak nemusíš kupovat, jsou v přírodě totiž všude. Jenom je potřeba vytvořit jim co nejvhodnější podmínky aby se mohly právě ty potřebné úspěšně v kompostu množit.

Další odpovědi
Drap

Biokompost

mosoj

Vlastní tvorbu kompostu neurychlíš. všechny prostředky které se prodávají urychlují pouze nastartování hnilobného procesu.

Nejrychlejší kompost vznikne z listí ( nesmí být listí z tvrdých dřevin). Vznikne tzv. listovka.

Sofiela

Tady přidávám jeden urychlovač, se kterým mám dobré zkušenosti, obsahuje bakterie a enzymy, ale je jich tam na výběr víc :) http://www.semena-rostliny.cz/kom­post/10143-floran-biokomposter-1kg.html

Děda Louda

Vyber si, jaký potřebuješ:
http://www.zbo­zi.cz/?typ=na­bidky&q=urychlo­va%C4%8D+kompos­tu