Existuje nějaký paragraf na rychle podepsanou smlouvu?

Dobrý den, prosím o pomoc. Na nádraží mě zastavila paní od O2, s tím že má výhodnější nabídku něž je můj vodafone atd.. do odjezdu vlaku mě zbývalo asi 15 minut, proto jsem všechno odkýval, s tím, že si doma přectu obsah, zdálo se mi to výhodné. Doma jsem zjistil, že to výhodné tak,jak paní říkala není a SIM jsem ani neaktivoval a paní sdělil,že chci službu zrušit.Paní se neozvala. Nicméně přišlo mi že mám zaplatit 180Kč a teď už dokonce 480Kč. Jde se z toho nějak dostat bez placení? Nebo je to má blbost, že jsem narychlo podepsal smlouvu a musím to zaplatit?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Můžete odstoupit od smlouvy do 14 ti dnů - musíte poslat dopis na adresu uvedenou někde dole nejmenším písmem na smlouvě. Určitě to tam někde máte napsáno,že můžete od smlouvy odstoupit, ale potřebujete lupu..
Doplňuji:
JE 100% lhůta 14 dnů. Moje mamka si takto podepsala smlouvu taky, vyslechla si ode mě, že to neměla dělat, ale napsala sem jí dopis, poslala do firmy,poslala tam i SIMkartu a sbohem a šáteček. Nebojte, pokud nebyla smlouva podepsána v sídle firmy, pak můžete od smlouvy odstoupit!!

Další odpovědi:

Zlatý

Pokud došlo k uzavření smlouvy mimo prostory podnikání prodejce, máte možnost od takové smlouvy odstoupit bez udání důvodu do 14 dnů. §57 odst.1 a 3 Obč. zák.

Bronzový

Pokud na Vaší smlouvě nebylo poučení o Vaší možnosti odstoupit, po novém už máte v tom případě nárok na odstoupení od smlouvy až 3 měsíce a to bez sankcí.
Smlouva je od počátku neplatná, pokud byla uzavřena v důsledku omylu, který byl podstatný a bez uvedení Vás v omyl podnikatelem by jste jí nepodepsal.
Neplatná je rovněž smlouva uzavřená v tísni, kdy je omezena její svoboda rozhodování, např. v důsledku hosp. krize.. U Vás bych ale asi vsadila na uvedení v omyl (kdy Vám prodejce lhal v ceně)..

Zdroj: http://www.triky.eu/home/jak-s e-branit

Zlatý

Tak to je ta největší blbost,žes to podepsal.Jsou to podvodníci,pořád se o tom mluví!!!Z toho se budeš dostávat dost těžko.Přečti si jejich "Všeobecné obchodní podmínky" a tam zjistíš,že budeš platit,platit a zase platit a výpověď můžeš dát až za dva roky.Zrovna včera to bylo ve zprávách!
Na takové nabídky vůbec nereaguji a zásadně nepodepisuji nikdy nic ve spěchu!!!

To co píše Ivetka je moc pěkné,ale ve většině případů to tak není!Ale zkus to,nechci ti brát iluze.

Zlatý

Důležité jem jestli na té smlouvě není nějaký dodatek či formulka, že s tímto souhlasíte.

Zlatý

Ach jo.
Ve spěchu něco podepsat. No, a že O2 by bylo výhodnější než ostatní operátoři? Moc bych jim nevěřil, dokud bych si jejich službu nepročetl. Mám ho taky, ale to jen kvůli signálu v určitých lokalitách.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.