Avatar uživatele
aliendrone

Existuje nějaký nástroj na povolení zarezlých holandrů?

Znám a mám různé vercajkové vychytávky. Skvělá věc je např. tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=afL5rANc9Zo anebo tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Evn3pwTzD4Q , obojí vercajk ušetří nezřídka DOST času a hlavně zlobení. Jenže ani jedno z toho (a ani nic jiného co znám) mi nepomůže k povolení zarezlého holandru (např. u brzdového potrubí). Očko/ořech nenasadím (leda bych říznul trubku), plocháč je o ničem (ze šestihranu leda udělám kulatinu, když pořádně zabejčím). Znáte někdo nějakou vychytávku?

BTW – „holandr“ je spojovací šroubení NA potrubí (ať již převlečná matice či šroub do díry kolem trubky), typicky brzové potrubí u aut apod. ;) :)

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, Alesh před 1000 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Alesh

A WD jsi tam nastříkal?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Když nepomůže WD a trochu času, tak už asi nic. Pak mě ještě napadá čistě teoreticky nahřát tu matku švajcem, ta se roztáhne a pak by to mohlo jít.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

WD a poklepat dvěma kladivy. Pak jde povolit (klíčem, nebo hasákem, druhým podržet proti).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čecho_slovák

Je další možnost: polit matici brzdovou kapalinou.
Nebo zkus: http://www.do­vavanik.cz/kles­te-samosvorne.html?xmlid=­38990

Upravil/a: Čecho_slovák

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Já mám šestihrané očko s výřezem pro trubku. Je to silnější klíč. Dříve jsem to potřeboval pro Š120.
https://www.bou­kal.cz/otevre­ne-oboustranne-ockove-klice-10-13-mm-bgs101755-sada-2-dily/18352/pro­dukt?gclid=Cj0K­CQjwvO2IBhCzA­RIsALw3ASptF9VRXQGReWm-EltahwoxN9LLPa­UHbNKgIHsAMna­y60FI58aYtyka­AttVEALw_wcB

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
aliendrone

cukrar>>> JO, tohle by mohlo pomoci, díkes za tip. Oček mám mraky, už běžím pro flexu! :)

Avatar uživatele
led

bicyklová reťaz (netreba celú) upevnená na jednom konci k rukoväti (napríklad trubke a podobne) mnohým známe ako kľúč na olejové filtre. Voľný koniec prevlečieme cez priestor okolo hranatej hlavy skrutky a stiahnutím k rukoväti vytvoríme kľúč, teraz už bude záležať od vašej šikovnosti a sily. doporučujem nekvapkať žieravinu z úst na hlavicu skrutky, nastala by nenávratná deštrukcia

Avatar uživatele
aliendrone

led>>> Ó ikonická představitelko krásy a všech hříchů s ni spojených, to tedy ZÍRÁM! :o :)
Být to odpověď, tak dám nominaci! A to i když můj problém bicyklový řetěz neřeší (jde mi spíš o velikosti klíčů 7–12max [holandry brzdových potrubí], na to je řetěz bicyklu moc velký), tak už jen za ZNALOST takové věci, jakým je řetězový povolovák na olej. filtry… prostě NECHÁPU, jak se k Vám taková vědomost dostala? :o

Hluboký respekt, většina žen ani netuší na kterou stranu točit, když chtějí něco povolit. ;) :D :D

Avatar uživatele
led

Jestvuje rezort, kde nezáleží na pohlaví aby ste sa naučil a dokázal vyrábať praveký pästný klin, stredoveký luk, znefunkčniť samopal aby strieľal a nezabíjal a aj dokázal predstaviť človeka budúcnosti a prototyp aliendrona. Tak…

Avatar uživatele
aliendrone

Tak jasně že se použilo WDčko. Před první aplikací pečlivě bordel drátěným kartáčem odrbán, ofoukán stlač. vzduchem a před pokusem o vyšroubování minimálně 1× stříknuto a to 24 hod předem. (kámoš říká, že ještě jednou, než šel spát a pak ještě jednou ráno, tudíž celkem 3×, ale u toho jsem nebyl, ale věřím mu, venkoncem jde o jeho plečku).

Keplere, nejde o matici, ale o šroub přes brzdovou trubku zašroubovanou do brzdového prasete. Tam asi žádné zahřívání moc nepomůže.

Mě jde o to, JESTLI neexistuje nějaké udělátko (něco jako „dělitelné očko“), které by jednak mohlo přenést větší sílu k povolení a druhak zabránilo ohoblování šestihranu. Když to nepůjde povolit a urvu to, tak jsem na tom stejně, jako když to nepovolím a upajcnu trubku, no, ale s takovým „děleným očkem“ či jinou bejkárnou bych měl větší šance na povolení.

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Aha, tak to neporadím. Já bych do toho pořádně jebnul.

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
podger

Sikovky a hasák. Když to nejde silou, půjde to větší silou. Holendr samozřejmě může prasknout, musíš být připraven ho vyměnit. To platí v topenařině i v brzdařině

před 1000 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek