mandat

Existuje nějaké zaměstnání (kromě politika :D), kde se může pít alkohol?

Nejlepší odpověď
Jikra

Jak píše -barbakan- v každém zaměstnání se může pít, co hrdlo ráčí, ale nesmějí tě chytit. Pak je to paragraf a odchod.
A co se týká poslanců, tak ti bohužel nejsou v zaměstnaneckém poměru, tudiž se na ně nevztahuje zákoník práce. Jsou to (vy)volení orgánové a někteří i orgáni. Si dosaďte.

Další odpovědi
marci1

Degustátoři a someliéři materiál vyplivnou. Napadá mě jedině hutník u pecí, kde dostávají nízkoalkoholické pivo. Jinak asi nikde ( i když se pije ).
Poslanci nebudou pít, jen když bude schůze, ( jak to bude u přerušení schůze ? ) jinak budou pít dál. Myslím, že se pilo, pije a pít bude i nadále. 🙂

anonym

Jistě – třeba pozice ´ochutnavačů´ (degustátorů) při výrobě či hodnocení alkoholických nápojů. To tě pak na alko i přejde chuť…
😉

hana1

Krom odpovědí od mowia, ještě být v domácnosti, pokud to partner(ka) nekontroluje :)

anonym

V každém zaměstnání se může pít. Koukni třeba takový šofér dálkového autobusu a jede nalitý, ošetřující lékař jako bomba, učitelka pod obraz…

Shady

Jako živnostník pít můžeš.Samozřejmě jsou vyjímky kdy to zákon zakazuje.

arygnoc

nie.

zákonník práce to výslovne zakazuje – požívanie alkoholických nápojov na pracovisku.

i degustátor alkoholické nápoje iba ochutnáva – nepije ich – po ich degustácii (ochutnaní) nápoj vypľúva a neprehltáva (nekonzumuje).

anonym

Víš ty kolik toho zákoník práce zakazuje a zaměstnavatel přikazuje ?! Jsi už v důchodě?