tendruhy

Existuje nějaké vydání vydání Bible, která má málo stran?

Dobrý den, dnes jsem koukal na Bibli, a na počet jejích stran(na internetu) a pokaždé jsem narazil na Bible o více než 1000 stranách. Proto se chci zeptat, jestli jsou i kratší verze Bible. Díky

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste se podívat na dětskou bibli.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=d%C4%9Btsk%C3%A1+bi­ble+pdf&oq=d%C4%9Btsk%C3­%A1+bible+&aq­s=chrome.1.69i57j0l7­.5423j0j8&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Biblické příběhy od I. Olbrachta

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=Biblick%C3%A9+p%C5­%99%C3%ADb%C4%9Bhy­Ivan+Olbracht&oq=Bi­blick%C3%A9+p%C5­%99%C3%ADb%C4%9Bhy­Ivan+Olbracht&aq­s=chrome..69i57j0l7­.20247j1j8&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Záleží, co potřebujete vědět.

Další odpovědi
Kepler

I ty Bible, které se dnes prodávají, zdaleka nejsou původními Biblemi. Jen paskvily, které stvořila církev, tedy jakási účelová a propagační zkratka. Co se nehodilo, už se dávno vypustilo. Myslím, že se to týká třeba i Koránu. Něco o zlomku z tisíce stránek Bible už s Biblí nemá nic společného – pouhé pamflety.

marci1

Ano, Bible z řady Youcat. Jedná se o výběr stěžejních pasáží Starého i Nového zákona. Má 432 stran.
„Y-Bible patří do řady Youcat, z níž už známe Youcat katechismus pro mladé, Youcat přípravu na biřmování, Youcat modlitební knihu pro mladé a Youcat svátost smíření.
Y-Bible není souvislý text Písma, ale výbor stěžejních pasáží Starého i Nového zákona, doplněný o úvody a vysvětlivky reálií. Přístupnosti a stravitelnosti klasických textů napomáhají krásné fotografie, celková grafika knihy i svědectví těch, kdo se naučili vnímat Boží slovo jako světlo pro svůj život.
Y-Bible sice nenahradí kompletní Bibli a její studium, ale může být vynikající pomůckou pro ty, kdo se teprve učí Boží slovo poznávat a naslouchat mu: pro dospívající a mladé křesťany, pro katolíky, kteří sice léta chodí do kostela, ale nejsou zvyklí sami si číst v Bibli, pro konvertity i odrodilce, kteří se po létech vracejí k životu s Bohem a s církví.“ 🙂
https://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/youcat-sk-youcat-bible-288313

Edison

Kup si papírovou a spousty stran se můžeš snadno zbavit. Hlavně ty, kde jsou vypočítávány všelijaké rody a kmeny. Nakonec… papírová se dá snadno zredukovat na obal. Dovnitř bak můžeš vyrobit krááásnou integorvanou tajnou schránku. 😉 Pak bude efektivněji využitelná.

DoTazatel

To už by pak nebyla Bible – je to Biblí, pokud obsahuje vše, co je v ní napsáno. I když jak říká Kepler, tak je to už poupraveno atd. ale je to pořád Bible, i když byla poupravována – je tím, čím (dnes) je.
Kratší verze není, protože kdyby byla kratší verze nebyla by Biblí. Ale můžeš si ji rozdělit na části (Starý a Nový zákon třeba).

Dělají se různá převyprávění (i obrázková pro děti), jsou nějaké takové výňatky příběhů – zpracované do poutavého děje atd. Dělá se to hodněkrát i pro děti, aby i ony se seznámily s Biblí už od mala (aby poznaly alespoň ty příběhy od tamtud) a neměly to tak složité (jako kdyby měly číst skutečnou obsáhlou Bibli).

Edison

Keplere, i původní Bibli stvořila církev. A taky jen z důvodů propagace Už při tvorbě Bible na Nikajském ekumenickém koncilu 20. května r. 325. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bible . I pak procházel starý zákon pochopitelně vývojem, ale už na tomto koncilu bylo mnoho původních textů vyřazeno. Pak pochopitelně i vlivem překladů docházelo k nemýstným úpravám textů Bible. Např. jedno z deseti přikázání údajně říká: Nezabiješ. Správný překlad ale je: Nezavraždíš. Jistě cítíš ten „nepatrný“ rozdíl. A třeba právě ten se církvi do krámu nehodí.