bolak

Existuje nějaká látka, buď sypká nebo ve formě granulí, která při styku s vodou exploduje?

Nejlepší odpověď
arygnoc

samozrejme.

chovajú sa tak koncentrované kyseliny pri liati do vody, ale i napr. čistý sodík, rozžeravené predmety (kov, kameň), niektoré karbidy.

tých látok je hodne, a hodne záleží i na podmienkach, pri ktorých ku reakcii dochádza.

Další odpovědi
honza19hk

existuje jich víc.sodík,fosfor ale třeba i prášek do pečiva nebo jak se tomu říká.
viz http://www.you­tube.com/watch?v=Y5z09x5­bkwU

Emefej

Existuje jich celá řada, např. některé karbidy, hydridy, fosfidy apod.

IQ tykve

Určitě existuje, ale Tvůj dotaz silně zavání porušením kodexu. Střes se toho.Vyhledávání a nabádání k výrobě takového materiálu může být trestné !

cochee

honza19hk: ten fosfor si ještě rozmysli ;)

IQ tykve

Neboj, mám výstřižek, který použiji na svoji obhajobu u admina !

bolak

hm?